Budowa domu

Budowa domu.
Sprawnie przeprowadzony proces budowy.

Kolejnym etapem, przed którym staje Inwestor po uzyskaniu pozwolenia na budowę jest rozpoczęcie budowy. Współpracujemy z doświadczonym Wykonawcą, który zrealizował wiele budów w Trójmieście i okolicach wykonanych na podstawie naszych dokumentacji projektowych.

Po wykonaniu projektu budowlanego przez naszą pracownię możemy dodatkowo na Państwa zlecenie wykonać  kosztorys stanu surowego i „deweloperskiego”.

Oprócz budowy domu w technologii tradycyjnej możemy Państwu zaproponować budowę ekologicznego domu z drewna w systemie Massiv-Holz-Mauer®.

Technologia MHM to jedyna technologia na rynku, która dzięki zastosowaniu nieimpregnowanego drewna, umożliwia wybudowanie domu o charakterystyce domu pasywnego, w którym ściany posiadają dużą akumulację ciepła i w normalnych warunkach mieszkaniowych mają zdolność samodzielnego regulowania poziomu wilgotności. Łącznie tych cech nie posiada żaden z dotychczas oferowanych na rynku materiałów budowlanych, posiada Europejską Aprobatę Techniczną (ETA). Odpowiednio docieplone ściany nigdy nie osiągają punktu rosy, co powoduje, że konstrukcja jest solidna i wieczna, posiada wysoką odporność na ogień.

MHM to technologia w pełni ekologiczna. Ściany i stropy są wykonane z litego drewna. W procesie produkcji nie są wykorzystywane kleje ani preparaty chemiczne. Jedynym dopuszczalnym miejscem zastosowania kleju jest łączenie podłużne desek połączeniem mikrowczepowym co ma decydujące znaczenie dla wytrzymałości poszczególnych desek stropowych, oraz wpływa na redukcję zużycia materiału budowlanego – w przypadku ścian i jest przewidziane w ETA. Z uwagi na nieprzetworzone materiały wykorzystywane do wykonania ścian i stropów oraz brak chemicznych impregnacji, całość konstrukcji, oraz odpady powstałe podczas produkcji mogą być poddane łatwemu recyklingowi.

Współpracujemy z jedynym w Polsce producentem domów w technologii MHM,

firmą Dream Art Home Sp. z o.o., 43-300 Bielsko-Biała, ul. Sarni Stok 1 www.dreamarthome.pl Dream Art Home specjalizuje się w produkcji i montażu drewnianych ścian i stropów oraz elementów z drewna konstrukcyjnego. Produkty znajdują również zastosowanie w technologiach mieszanych, np. w połączeniu z konstrukcjami żelbetonowymi, w których mogą być instalowane drewniane ściany wewnętrzne czy zewnętrzne.